Bohaterowie

<STRONA W BUDOWIE>
UZUMAKI KUSHINA
うずまき  クシナ
'NIE PODDAWAJ SIĘ DO SAMEGO KOŃCA'
 KRWAWA HABANERO | 10 LIPCA | JINCHURIKI KURAMY


Długie, czerwone niczym lawa w wulkanie, proste włosy, wielkie, pełne życia, granatowe oczęta oraz wiecznie optymistyczne usposobienie - to właśnie cechuje główną bohaterkę tej opowieści. Wychowała się i dorastała w Uzushiogakure, jednakże jej dom zostaje obrócony w proch i ruiny podczas II Wojny Shinobi. Żywa, roztargniona, impulsywna – właśnie te cechy jej charakteru pomagają jej z walką, jaką toczy wraz z samotnością, spowodowaną przez umieszczonego w niej Dziewięcioogoniastego. Z początku nienawidzi koloru swoich włosów, jednakże po pewnym incydencie zaczyna darzyć je drobną sympatią. Kiedy poznaje młodego Namikaze, nie widzi w nim nikogo więcej, prócz kolegi z wioski. Mimo to, z biegiem czasu, zakochuje się w nim z wzajemnością…NAMIKAZE MINATO
波風 ミナ
‘CIEŃ OGNIA OŚWIETLA WIOSKĘ

ŻÓŁTY BŁYSK KONOHY | 25 STYCZNIA | CZWARTY HOKAGE

Jeden z najsilniejszych shinobich, jakich kiedykolwiek posiadała Konohagakure, w przyszłości Czwarty Hokage. Z tłumu wyróżniają go piękne, błękitne oczy oraz kolczaste, blond włosy, które czynią go bardzo przystojnym mężczyzną. Utalentowany, empatyczny oraz przyjacielski – dla przyjaciół i kompanów z wioski gotów poświęcić wszystko. Jest jedynym, który nie postrzega młodej Uzumaki jedynie jak dobrej znajomej i zakochuje się w niej, starając się zdobyć jej serce. Z pozytywnym skutkiem, oczywiście. Dla swej ukochanej jest w stanie oddać nawet życie – nawet jego marzenie o zdobyciu tytułu Hokage nie jest ważniejsze od niej. Fanatyk ramenu. Jako jonin, dostaje pod swoją opiekę drużynę młodych geninów, z którymi odmieni losy Wioski Liścia.


NAMIDA KUSURI
  クス
 ‘KAŻDY DZIEŃ POZWALA NA NOWO NAUCZYĆ SIĘ ŻYCIA

MEDYCZNA KUNOICHI | 21 CZERWCA | UŻYTKOWNICZKA SHŌTONRudowłosa dziewczyna o inteligentnych, lazurowych oczętach. Jedna z najmądrzejszych kunoichi w Konohagakure. Od dziecka, jej marzeniem jest zdobycie tytułu medycznej ninja tak znanej i świetnej, jak Tsunade.  Posiada Kekkei Genkai – Uwolnienie Kryształu, o którym dowiaduje się podczas egzaminów na chunina, w lesie śmierci. Pochodzi z dobrej, utalentowanej rodziny, która jest bardzo uprzedzona do ogoniastych bestii oraz jinchurikich, którzy je w sobie noszą. Dlatego też, gdy dowiaduję się o tajemnicy Kushiny, usilnie starają się odciągnąć córkę od jej przyjaciółki. Początkowo, nie dostrzega wszystkich rumieńców na twarzyczce Taiyo, które pojawiały się, gdy była w pobliżu, jednakże, po pewnym  incydencie zacznie zupełnie inaczej na niego patrzeć…HOSHI TAIYO
保志 
 ‘MOJA WOLA OGNIA ROZPALA SIĘ, GDY WALCZĘ O COŚ, NA CZYM MI ZALEŻY


WESOŁEK | 6 GRUDNIA | CICHY WIELBCIEL KUSURI


Ninja o najweselszym usposobieniu, jakie można znaleźć w Konohagakure. Wraz z Hiku tworzą duet najbardziej rozrywkowych shinobich w wiosce. Na jego buzi zawsze widnieje uśmiech, a jego złote, wielkie oczy są wiecznie roześmiane. Cechuje go kolczasta, wiecznie rozczochrana czupryna o barwie czystego brązu oraz lekko zadarty, prosty nos. Posługuje się Uwolnieniem Błyskawicy – jest jednym z najlepszych użytkowników tego żywiołu w Wiosce Liścia. Od pamiętnych lat w Akademii zakochany w Kusuri, o czym świadczą jego rumieńce oraz głos, uwiązany w gardle. Stara się przejść przez labirynt, jakim jest serce Namidy i z czasem udaje mu się do niego dojść, a jego uczucie zostaje odwzajemnione.


MIKOTO UCHIHA

Dziewczyna z jednego z najstarszych klanów Konohy, urodzona jako tzw. pół-krew, bowiem jej matka była Uchiha, a ojciec nie, przez co nie odziedziczyła kekkei genkai, Sharingana.
Jednakże, nawet bez niego jest bardzo utalentowaną kunoichi.
Jedna z najlepszych przyjaciół Kushiny, starsza od niej o dwa lata.
Specjalizuje się w technikach elementu ognia.
W przyszłości wiąże się z głową klanu Uchiha, Fugaku.
Miła, uśmiechnięta dziewczyna, która zawsze dba o przyjaciół.
W przyszłości matka Sasuke i Itachiego.
Urodzona 1 czerwca.

KONAMI MIKAGU

Troskliwa, opanowana, czarnowłosa dziewczyna, jako genin przydzielona do grupy Jiraiyi, którego cały czas karci za jego "zbieranie materiałów".
Przyjaciółka młodego Namikaze od Akademii, spokojna kunoichi, którą czasami przygłupiaste zachowanie jej mistrza i młodego Hiku doprowadzają do szału,
Specjalizuje się w technikach Doton, jak również posiada największą wiedzę na temat kumulowania chakry - podobnie jak jej przyjaciółka, Kusuri.
W przyszłości jonin z ANBU, razem z przyjaciółmi, będzie broniła swojej wioski do upadłego.
Z początku wydaje się dziewczyną niezależną, nie szukającą żadnej miłości, chociaż może kiedyś... kto wie?
Urodzona 7 kwietnia.HIKU ICHIRO

Wesołek, razem z Taiyo tworzą duet niepokonanych żartownisiów z Konohagakure.
Przyjaciel wszystkich, zawsze dbający o ich dobra.
Przydzielony do drużyny z Jiraiyą, z którym, oprócz poczucia humoru, ma wiele wspólnego...
Niepokorny, gadatliwy, posługuje się suitonem.
Jako jonin ANBU, wraz z Konami, walczy dla Kraju Ognia.
Urodzony 22 października.HIDEKI I KIROI HAYATO

Bracia bliźniacy, trochę stroniący od towarzystwa, spokojni i chłodni. Można ich rozpoznać po tym, że Hideki jest szatynem, a włosy Kiroi są lekko szare.
Zostają przydzieleni do drużyny z młodą Uzumaki, która zazwyczaj pożytku z nich nie ma, jeśli chodzi o żarty i wygłupianie... Czasami jednak dadzą się skusić, bywa, że nawet śmieją się i przyłączają do towarzystwa...
W przyszłości, Kiroi, zostaje spokojnym, nikomu niewadzącym nukeninem z wyboru, gdyż ten gwar w wiosce go po prostu irytuje.
Z Kushiną łączy ich tylko fakt, że cała trójka kocha Ichiraku Ramen.
Urodzeni 20 listopada (Kiroi starszy o 4 minuty od Hidekiego)
ITARI SAKURO

Dwudziestoczteroletni jonin z Konohagakure, były shinobi ANBU.
Mistrz Kushiny, Hidekiego i Kiroia, lubujący w ramen, jak reszta jego drużyny.
Wesoły, rzadko się martwi, pomimo, iż wie o Kushinie i Dziewięcioogoniastym w jej ciele, z ciepłem traktuje młodą Uzumaki.
Zakochany z wzajemnością w młodej kunoichi rangi jonina, Hanie Inuzuce.
Gotów zrobić dla niej wszystko z miłości.
Przyjaciel po fachu Jirayi.
Urodzony 12 grudnia.

HANA INUZUKA

Dwudziestoczteroletnia joninka z Konohy.
Zwariowana, żądna przygód. Wbrew pozorom, jest również odpowiedzialna, opanowana i rozsądna, momentami nawet bardziej niż jakikolwiek jonin w wiosce.
Mistrzyni Taiyo, Kusuri oraz Matsuo.
Posiada wielkiego, białego psa, który wabi się Shiromaru.
Miłość swojego życia, Itariego zna, odkąd skończyła sześć lat.
Ma czwórkę starszych braci oraz jedną, ukochaną bratanicę, Tsume.
Przyjaciółka Jirayi.
Urodzona 21 stycznia.
JIRAIYA

Jonin z Konohy, uczeń Trzeciego Hokage, wraz z Tsunade i Orochimaru.
Jeden z trójki legendarnych saninów, nazywany żabim pustelnikiem, zakochany w Tsunade, niestety, bez wzajemności.
Wielki zboczeniec, autor jednej, jak dotychczas powieści "Opowieści o odważnym ninja".
Wraca do Konohagakure z trzyletniego pobytu w Amegakure i dostaje pod opiekę trójkę młodych geninów: Minato, Hiku oraz Konami.
Jeszcze nie wie, że stanie się nauczycielem i mistrzem przyszłego Czwartego Hokage.
Napalony podglądacz, zwłaszcza w łaźniach.
Wbrew pozorom, jest świetnym ninja.
Urodzony 11 listopada

To już wszyscy, wokół których głównie będzie toczyć się akcja.

2 komentarze: